01 / 01

AKTİVİTE&SPOR

AKTİVİTE &

SPOR

vucut gel

VÜCUT GELİŞTİRME

Vücut geliştirme, belirli bir program dahilinde dış görünüşü en hard seviyeye getirme projesidir. Temel prensipleri kas geliştirmeye yönelik kademeli direnç egzersizlerini içermektedir. Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kişilerin programları, daha iyi bir kas kütlesine sahip olmak, daha hacimli kaslara ulaşmak ve en iyi olduğu zamanda yarışmalara katılmak üzere tasarlanmaktadır. Fitness ise, tüm kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla, vücudun sıkılaştırılması ve güçlendirilmesidir. 1 – 1,5 saatlik programlar ile yapılır. Fitness'ın temel prensiplerinin en başında yaşam standartlarının iyileştirilmesi gelmektedir. Gün içerisinde daha dinamik, enerjik, yorulmayan, dayanıklılık gibi özelliklerin geliştirilmesine dayanan ve kişilere özel olarak dizayn edilen fiziksel aktiviteleri içermektedir.

kilo verme

KİLO VERME / ALMA

Kilo yönetimi dediğimizde akla ilk gelen kilo vermek oluyor. Obezitenin önemli olduğu kadar zayıflık da önemlidir. Ideal kiloda olduğumuz sürece hastalıklara yakalanma olasılığımız en aza inerken, hayat kalitemiz de artıyor. Kişinin alışkanlıklarını göz önüne alarak mümkün olduğunca yaşam tarzına uygun beslenme programı hazırlamak ve kilo yönetimi için neler yapması gerektiğini anlatmak birincil adımdır.

pilates

PİLATES VE CORE ANTRENMANLAR

Pilates, kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir.Egzersizler minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle yapılır. Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktivitelere uygun egzersizler içerir. Core antrenmanlar, her türden antrenman programı ile uyum sağlar. En bilinen kas core antrenmanları: şınav, karın kası antrenmanları, squat ve sıkılaşma egzersizleridir. Core egzersizleri, klasik karın kası antrenmanlarına mükemmel bir alternatiftir, sabit pozisyonda mümkün olan en uzun sürede kalıp, kası veya bir kas grubunu geliştirmeyi hedefler. Core egzersizleri, vücut kaslarını, özellikle de yüzeysel kasları ve derin karın kaslarını geliştirir. Omurlar arası diskleri koruyarak sırtı sıkılaştırır ve postürünüzü düzeltir. Aynı zamanda, vücudun üst ve alt bölümlerinde bulunan itici güçlerin transferini sağlayarak atletik performansı geliştirir.

fonk

FONKSİYONEL ANTRENMANLAR

Fonksiyonel antrenmanlar, vücudun işlevsellik kazanmasını amaçlayan ve postürünüzü düzeltmeye yönelik hareketlerden oluşan bir antrenman disiplinidir. Bu antrenmanlar, tüm vücudu çalıştıracak hareketleri kapsayan ve bunları değişik amaçlarla peş peşe yaptıran, değişik yoğunluktaki ve süredeki antrenmanlardır. Bir antrenman, fırlatma, itme, çekme, çömelme, zıplama, ivmelenme hareketlerini değişik sıralarda, tekrar ve zorluklarda bir araya getirir. Zorluk seviyesi kademeli olarak arttırılan bu antrenman programı sayesinde sporcu, daha hızlı, daha esnek, daha dengeli ve daha dayanıklı hale gelir. Kaslar arasındaki uyum artar ve hareketler daha koordinasyonlu şekilde yapılabilir ve tabii ki sakatlık riski azalır.

daire

DAİRESEL ANTRENMANLAR

Circuit Training yani dairesel antrenman metotunu çok seveceksiniz çünkü bu eşsiz metot sayesinde hem aerobik kapasite hem de kuvvet açısından çok iyi sonuçlar almak mümkün. Yağ yakımını, kardiyovasküler sağlığı, hareketliliği, kuvveti, dayanıklılığı ve sürati geliştirmek için ideal bir antrenman şeklidir. Dairesel antrenmanlar da çeşitli hareketlerden oluşan istasyonlar arka arkaya diziliyor ve her hareket belli sürede dinlenmeden yapılıyor. İstasyon sayısı, yaş, geliştirmek istediğiniz özellik ve güç düzeyi göz önüne alınarak seçiliyor. İstasyonlardaki çalışma süresi 20 ile 40 saniye olarak belirlenirken, istasyonlar arasındaki dinlenme süresi sporcuların güç düzeyine, amaca göre ayarlanıyor.

vucut analiz

VÜCUT ANALİZ HİZMETLERİ

Spor yaparken yol haritanızı belirleyen şey vücudunuzdaki bileşenlerin oranıdır. Sadece ağırlığımızı bilip, boyumuz ile orantı kurmamız vücut yağı ve sağlığımız hakkında yeterli bilgiyi vermeyecektir. Daha da önemli olan yağ-kas oranı arasındaki uyumdur. İlk haftalarda yağ değil su kaybederiz ve bunun için verilen kilolar kolay alınabilir. Kilo verme döneminde kilo sağlığınızı ölçmede yarar var. Böylece yağ oranından kayıplar mı yoksa su ve kas kitlesi kaybı mı yaşıyorsunuz bilmeniz gerekir. Çok önemli bir nokta ise kilolu olmak ile yağ oranının yüksek olması her zaman aynı şeyler değildir. Kişi kilolu görünümde olup, aslında kendine göre daha az kilolu görünen kişiden düşük yağ oranına sahip olabilir. Ölçüm sonuçları dikkate alınarak, sağlıklı besin seçimleri, kişiye özel antrenmanlar ile vücut yağ oranının olması gereken aralığa gelmesi sağlanır.

grup

GRUP DERSLERİ

Alanında uzman eğitmenlerimizin eşliğinde yapılan değişik grup dersleri, egzersiz alışkanlığınızı oluşturmada ve vücudunuzu geliştirme sürecinde en iyi başlangıç yöntemlerinden biridir. Grup derslerini pas geçmeyin ve önce kendiniz ile sonra başkalarıyla birlikte mücadele etmenin, hedeflerinizi başarmada size nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin. Grup derslerinin çeşitliliği ile hoşunuza giden aktiviteyi bulma şansını yakalarken iyi olduğunuz alanları da keşfedebilirsiniz.

kisiye ozel

KİŞİYE ÖZEL ANTENMAN VE DİYET PROGRAMI

Eğer kendi kendinize motive olmakta zorlanıyorsanız, profesyonel bir eğitmenle çalışmak çok doğru bir adımdır ve antrenmana olan bakış açınızı değiştirerek çalışma isteğinizi arttıracaktır. Birlikte çalışacağınız uzman bir eğitmen sizinle birebir ilgilenir, vücudunuzu analiz edip ihtiyacınıza göre bir antrenman, diyet ve beslenme programı hazırlar. Personal Trainer kendinizdeki potansiyelin farkına varmanızı sağlayacaktır. Bu da yaptığınız sporu daha etkin yapmanıza olanak sağlayarak, hedeflerinize hızlı ulaşmanıza yarayacaktır. Bunun yanı sıra yaptığınız hareketleri bilinçli ve doğru tekniklerle yapmanızı sağlayarak sakatlanmaların da önünde büyük engeldir. Amacınız doğrultusunda spor geçmişinizi ve sağlık durumunuzu göz önünde bulundurarak, uzman antrenörler tarafından size özel hazırlanan programlarımız ile eğlenerek ve doğru tekniklerle sporu hayatınızın en keyifli anı yapmak için N&G Spor Merkezi’nde kişisel antrenörleriniz sizleri bekliyor.

kisisel egitim

KİŞİSEL EĞİTİM (PERSONEL COACH)

sosyal aktivite

ÇEŞİTLİ SOSYAL AKTİVİTELER

Sporun yanında yapılan aktiviteler sporu destekler ve vücudunuzdaki sistemleri düzenlerken, size sosyalleşme fırsatı verir. İsteklerinizi göz önüne alarak organize edeceğimiz sosyal aktivitelerimiz için sizi N&G Spor Merkezimize bekliyoruz.