01 / 01

SAĞLIK

SAĞLIK

hamam

TÜRK HAMAMI

Tarihten bu güne kültürümüzde var olan hamam, bugün geleneksel ve modern olarak yine kültürümüzde yer almaya devam ediyor. Hamamın vücudunuza bir çok faydası vardır. Mutluluk hormonu salgılatır, ölü deriyi atmanıza yardımcı olurken sinüslerin rahatlamasını sağlar ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir, metabolik sistemi düzenler. N&G Spor Merkezinde klasik türk hamamının içinde, gelin hamamı ile neşelendirebilir, köpük masajları ile ruhunuzu arındırabilir ya da vücut peelingleri ile vücudunuzu ölü derilerden arındırabilirsiniz.

spa

SPA

Latince’de “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” veya “Su ile Gelen Sağlık” anlamına gelen SPA su ile birlikte, doğal ve şifalı taşlar, aromatik yağlar ve profesyonel masaj teknikleri ile uygulanmaktadır. Spa merkezimizde bu masajlardan veya bakımlardan istediğinizi seçebilirsiniz. Spa bakımlarının selülit tedavisinden, cilt bakımına veya stres atıcı masajlara kadar çeşitli türleri olabilir. Spa nedir, ne işe yarar diye merak edenlere; spa masajları ve bakımları ile günün stresinden uzaklaşmak, canlanmak, rahatlamak, anti selülit tedavisi görmek, yüz, cilt bakımı yapmak, temizlenmek yani her türlü terapiden faydalanmak mümkündür. Ayrıca N&G Spor Merkezi içinde yer alan spa ile sauna, buhar odası, masaj odaları ve VIP odalar, hamam, dinlenme alanları, duş ve soyunma odaları gibi hizmetlerde sizler için yer almaktadır.

masaj

MASAJ

Ekstra bir araç gerektirmeyen masaj dolaysız ve kendiliğinden, insan bedenindeki üç sistemle çalışır; dolaşım, sinir ve lenfatik. Her bir masajın şekli, özel bir tekniğe ve etkiye sahiptir. Buradaki önemli nokta ise; masajın süreç olarak ilk yarısında dinlendirici, ikinci yansında ise canlandırıcı bir etkiye dönüşmesidir. Masajda kesintisiz gerçekleşen ritmik el hareketleri sayesinde rahatlama sağlanarak gerginlik giderilir. Fiziksel olarak; lenfatik ve endokrin sistem, solunum, sinir, dolaşım, iskelet, sindirim ve bağışıklık sistemine olumlu yönde etki eder. Vücut masajı için ne denilebilir ki… Ağrıyan sırtlar, tutulan boyunlar, gerilen kaslar için daha güzel bir armağan olamaz. N&G Spor Merkezi’nde klasik, medical, spor, Bali, Thai, taş, ayak, Shiatsu gibi masaj çeşitleri denemeniz için sizleri bekliyor.